Pôžička – pomôcky na výber vhodného produktu

Počuli ste už o tejto možnosti úveru?Pôžička je finančný produkt, ktorý sa správne nazýva „úver“ a ktorý je poskytovaný nebankovými a bankovými spoločnosťami. Ide o typ finančnej pomoci, ktorú je potrebné do nejakého obdobia splatiť, a toto obdobie je určené dobou splatnosti. Ak sa vám nechce robiť podrobný prieskum každej a jednej spoločnosti zvlášť, otvorte si stránku, kde vám bude  k dispozícií každá a jedna pôžička od seriózneho, a teda dôveryhodného poskytovateľa, ako bankového, tak aj nebankového. Čo je povolené a čo nie v tejto oblasti – o tom sa môžete dočítať tu na ministerstve financií.

V súčasnosti platí, že nebankové pôžičky už nepatria medzi tie nevýhodné (teda nie všetky). Ak patríte k takým žiadateľom, ktorí nemôžu splniť náročné podmienky bankových spoločností, mali by ste obrátiť práve na nebankovky, pre ktoré nepredstavuje problém napr. taká pôžička bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, či pre nezamestnaných, ženy na materskej, pre dôchodcov či študentov. Každý žiadateľ si v nich môže nájsť, čo potrebuje, samozrejme by si mal dať pozor na to, čo od neho bude daná spoločnosť očakávať.

Úrok, RPMN

Tieto dve čísla sú jedny z hlavných, na ktoré si treba dať pozor, ak sa snažíte nájsť čo najvýhodnejší produkt. Vyznačujú totiž, koľko percent zo sumy preplatíte v konečnom dôsledku. Väčšinou bývajú maximá 33%, no nie sú vylúčené aj vyššie čísla a v tom prípade sa o výhodnosti produktu nemožno baviť. Ak však predstavuje vašu jedinú možnosť, asi veľmi nebudete mať na výber.

Ako sme už naznačili, oba čísla sú určené v percentách. Rozdiel v nich je v tom, že úrok opisuje hodnotu vášho preplatku v základe vzhľadom na požičanú sumu. Aplikovateľný je už pri prvej splátke. RPMN alebo ročná percentuálna miera nákladov môže byť číslo vyššie ako úrok, pretože v sebe nezahŕňa len tento údaj, ale aj iné poplatky, ktoré sú aplikovateľné len vtedy, ak daný produkt budete splácať viac ako 12 mesiacov.

Úverová kalkulačka

Výhodnosť tohto finančného produktu nemusíte počítať na papieri, pretože v súčasnosti existujú internetové nástroje, ktoré vám váš čas maximálne ušetria, keďže všetky výpočty urobia za vás. To, či je daná pôžička pre vás výhodná, vám prezradí úverová kalkulačka, ktorá v sebe mnohokrát obsahuje porovnanie rôznych ponúk z viacerých spoločností. Vie vám zobraziť presné prepočítané hodnoty úrokovej sadzby, RPMN, mesačných splátok, celkovej preplatenej sumy, ako aj rozdielu. Informuje vás aj o jednotlivých poplatkoch spoločností. Nemusíte nikam chodiť, ani sa objednávať na stretnutia, pretože úverová kalkulačka vám urobí presné výpočty ponúk.

Okamžitá finančná výpomoc onlineViete, aký produkt si zvoliť?

Inou dôležitou otázkou v tomto kontexte je, či vôbec viete, čo hľadáte. Vo všeobecnosti rozdeľujeme pôžičku na 3 skupiny: okamžitá – ihneď, rýchla a klasická.

  1. Ihneď (do 24 hodín)

Pôžička ihneď je typ produktu, ktorý môže byť na vašom účte už do 24 hodín a ak máte šťastie tak aj do 10 minút od schválenia. Ponúkaná je jedine nebankovými spoločnosťami, čo však nie je na škodu, pretože vďaka tomu o ňu môžu žiadať nezamestnaní, dôchodcovia, študenti, ženy na materskej, či všetci, ktorí majú podmienku, aby bol daný produkt bez dokladovania príjmu, bez registra či bez ručenia.

Do 24 hodín od požiadania môžete na svojom účte financie až do 500 eur, pričom vrátiť by ste ich mali najneskôr do 30 dní, pokiaľ si spoločnosti termín splatnosti nestanovujú ináč. Úrok nie je fixný, pohybuje sa okolo 25%, pričom môžete natrafiť na takú ponuku, kedy môžete produkt získať bezúročne.

  1. Rýchla

Rýchla pôžička je poskytovaná aj bankami aj nebankovkami, no s výnimočnými požiadavkami, ako sú napr. bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, či pre nezamestnaných a iných, ju nájdete len veľmi zriedkavo. Minimálne by ste mali z hľadania vylúčiť všetky bankové spoločnosti.

Doba na ich získanie býva maximálne 4 dni od požiadania, pričom ich splatnosť môže byť aj niekoľkomesačná prípadne niekoľkoročná. To sa samozrejme odvíja od sumy, o ktorú žiadate. Do 4 dní môžete mať maximálne 5 000 eur. Úrok je podobný ako vo vyššie zmienenom produkte, a to u oboch typov poskytovateľov.

  1. Klasická (hypotéka, spotrebný úver)

Keď sa povie pôžička, prvé, čo si väčšina opýtaných predstaví, je práve klasická „veľká“ suma, ktorá sa sprostredkúva na účely stavby alebo renovácie nehnuteľnosti, prípadne na realizáciu iného finančne náročnejšieho projektu. Získať ju je však najnáročnejšia, keďže treba spĺňať mnoho podmienok. Poskytujú ju aj banky, aj nebankové spoločnosti. Výhodnejšie vás však vyjdú práve v bankách, pretože tie v súčasnosti poskytujú historicky najnižšie úroky.

Ich vybavovanie trvá dlhšie, môže sa to natiahnuť aj na 14 dní, no ak viete, že vám to môže pomôcť až o 200 000 eur, čakanie sa oplatí. Takéto vysoké sumy je možné splácať až 30 rokov, a to pri oboch typoch spoločností.

Vyberte si spôsob požiadania

Ak potrebujete finančnú pomoc, dôležité je aj to, aby ste si zvolili správny spôsob požiadania. Na výber máte osobné, telefonické alebo online požiadanie, no využiť môžete aj sms žiadosť.

Osobná a telefonická žiadosť patria k najklasickejším metódam požiadania, ktoré si však vyžadujú istú reprezentatívnosť a rečovú znalosť. Ak patríte k hanblivejším typom, je tu pre vás pôžička online. Osobná a telefonická žiadosť o pôžičku sú nevýhodné aj v tom, že na zistenie jednotlivých ponúk môžete potrebovať aj hodiny času, ktoré by ste mohli tráviť aj iným, užitočnejším spôsobom.

Online pôžička je najrýchlejší spôsob požiadania, ale aj získania tohto produktu. Po rýchlom vyplnení a odoslaní formulára sa skoro okamžite dozviete, či je vaša žiadosť zamietnutá alebo schválená. Samozrejme záleží aj na tom, o aký typ produktu žiadate. Pozitívnou stránkou tohto spôsobu je aj to, že sa nemusíte nijako špeciálne chystať, o financie môžete požiadať aj z domu a o polnoci a žiadať môžete o nízke, ale aj vysoké sumy. Najlepšia pôžička online je dostupná aj vám.

Pôžička cez sms je iný spôsob požiadania, ktorý je však oveľa pomalší, poskytovatelia si účtujú vyššie poplatky za sprostredkovanie sumy a dokonca, u niektorých sa je potrebné vopred online registrovať. Žiadať môžete o nižšie sumy a nižšie sú aj lehoty splatnosti.

Pôžička síce je finančná pomoc, ale nezabúdajte na to, že ak ju čerpáte, treba rešpektovať pravidlá jej poskytovateľov, pretože v opačnom prípade vám môže nepekne uškodiť.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.