PZP kalkulačka a cena

Online PZP kalkulačka dokáže výpočítať si cenu PZP v pohodlí domova, bez stresu porovnať a preveriť, ktorá poisťovňa má najlacnejšiu aktuálnu ponuku a zároveň sa môžete sami presvedčiť, či by ste náhodou za poistenie Vášho auta nemohli pekne ušetriť. A to stojí za to.

A čo tak skúsiť výpočet ceny PZP kalkulačku?PZP kalkulačka a tri najmarkantnejšie výhody:

 1. všetko vybavíte z pohodlia domova – to znamená nemusíte nikam chodiť, uzatvoríte ho z domu – online
 2. poskytne objektívne ponuky od všetkých poisťovní, žiadna nie je zvýhodnená – rozhodujete sa sami
 3. ponuky sa Vám zobrazia od tej najlacnejšej – a sami uvidíte, ako dokážete ušetriť naozaj pekné peniaze

I keď sa niekomu môže zdať, že je to vlastne len zbytočná a obmedzujúca povinnosť, nie je tomu tak. Naozaj skutočný význam a výhody takto uzavretého poistenia pocíti človek, až keď sa stane účastníkom dopravnej nehody! Teda je nevyhnutné /zákonná povinnosť/ poistenie každého, kto vlastní akékoľvek motorové vozidlo osobným automobilom počnúc, cez motorku, až autobusom či nákladným vozidlom končiac. Takto chráni majiteľa vozidla pred finančnými nárokmi vyplývajúcimi v dôsledku škôd, ktoré ako vinník nehody spôsobil.

PZP cena kalkulačkou

Aj PZP cena cez túto kalkulačku je ovplyvnená viacerými faktormi. Po ukončení monopolu, keď toto poistenie bolo výhradne pod krídlami jedinej a to štátnej poisťovne, sa situácia na trhu rapídne zmenila – zlepšila. Momentálne poistenie ponúka až 11 poisťovní združených v takzvanej Slovenskej kancelárii poisťovateľov.

Veľká konkurencia a na to naväzujúca snaha poisťovní získať čo najviac bezškodových klientov, priviedla poskytovateľov povinného zmluvného poistenia k nevyhnutnej potrebe segmentácie, t.j. k výraznému rozdeľovaniu klientov.

Najhlavnejšie pre PZP kalkulačku alebo inak PRIMÁRNE kritériá segmentácie sú :

 • vek vodiča
 • adresa bydliska
 • výkon a objem motora predmetného vozidla
 • bezškodovosť, počet rokov kedy vodič nesôsobil žiadnu nehodu

Ďalšie a vôbec nie nepodstatné kritéria pre PZP kalkulačku sú SEKUNDÁRNE faktory:

 • vek vozidla
 • rodinný stav poistenca
 • viac poistných vzťahov v jednej poisťovni
 • územný rozsah poistenia
 • ako dlho je vodič majiteľom vodičského oprávnenia

Keďže sami uznáte, že početnosť a variabilita týchto kritérií sa pohybujú v takmer neobmedzenom kruhu možných kombinácií /niektoré poisťovne dokonca uvádzajú, že disponujú desaťtisícami kombinácií – čítate dobre/, výsledkom je nepreberné množstvo nastavení cien poistného. Áno, základ poistenia je stanovený zákonom, ale poisťovne sú v rámci konkurenčného boja schopné ponúkať aj nadštandardné služby spojené s poistením ako napríklad vyššie krytie /nad rámec zákona/, rôzne pripoistenia, asistenčné služby naviac a podobne.

A kto sa v tom má všetkom teraz vyznať? Naozaj si viete predstaviť, že obchádzate každú jednu poisťovňu a zisťujete si informácie face to face? Alebo žmúrite na svoj monitor, a prehrábávate sa stránkami jednotlivých poisťovní a po niekoľkých minútach zisťujete, že sa neviete celkom dobre zorientovať v džungli pojmov? A tu nastupuje fenomén online PZP kalkulačky.

Prečo si jednoducho a v pohodlí neporovnať cenu poistenia jednotlivých poisťovní, nechať si vygenerovať ponuky podľa Vašich vlastných kritérí.

Princíp fungovania je veľmi jednoduchýAko vlastne funguje výpočet PZP kalkulačkou?

Jednoducho!

Zadajte do PZP kalkulačky online svoje základné údaje, o sebe i o vozidle, potvrďte a následne sa Vám v prehľadnej tabuľke objavia všetky poisťovne a ich ceny za PZP.

Bonusom je, že sa zobrazia aj aktuálne zľavy či bonusy, ktoré poisťovne majú práve v ponuke. Vyberať môžete od najlacnejšej ponuky /keďže ide vlastne o úhradu škody tretím osobám, logicky aj najpopulárnejšej/.

K dispozícii máte v PZP kalkulačke aj údaje o podmienkach poistenia pri každej poisťovni, ako aj základné informácie o poskytovateľovi poistného krytia.

A keď ste si už vybrali, ako by to bolo, keby ste nemali možnosť aj zmluvu uzatvoriť online! Po kliknutí na konkrétnu ponuku sa Vám zobrazí formulár, ktorý vyplníte presne tak akoby bol v papierovej forme. Odošlete do klientského centra, obratom obdržíte potvrdzovací e-mail o uzatvorení zmluvy. Následne sa pre Vás pripraví originálna poistná zmluva, zelená karta a všetky náležitosti týkajúce sa poistnej zmluvy. Do 24 hodín ju máte doma. Ak zmluvu cez PZP kalkulačku potrebujete skôr, je možné obdržať do dvoch hodín jej oskenovanú verziu.

A ste poistení, rýchlo, lacno, a hlavne kvalitne. S pocitom, že ste využili tú najlepšiu a pre Vás najzaujímavejšiu ponuku na trhu.

Kalkulačka PZP je určená práve Vám, Vám, ktorým je svoj vlastný čas vzácny a chcú ho využiť oveľa lepšie ako postávaním na nejakých pobočkách, či bezcieľnym blúdením po firemných webových stránkach.

Povinnosti platiť sa teda určite nevyhnete, prečo si to však aspoň nespríjemniť a neuzatvoriť zmluvu online cez PZP kalkulačku a ešte aj ušetriť na cene!

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.