Pôžičky s najnižším úrokom

Šípka s percentami doleDnešným príspevkom vás prevedieme často premieľanou témou, akými sú bankové či nebankové finančné návratné pomoci. Konkrétnejšie sa budeme venovať ich preplatiacej hodnote, a síce úroku. Je to vôbec to najdôležitejšie, na čo treba pri výbere vhodného produktu nazerať? Čítajte a dozviete sa viac. Ale jedno vám môžeme povedať už teraz. Bezkonkurenčne najlepšie a najvýhodnejšie pôžičky s najnižším úrokom nájdete online. Je to vďaka porovnaniu plynúceho z kalkulačky, do ktorej zadáte vaše požiadavky. Viac o tom si ale povieme nižšie. Veríme, že vás oboznámime o všetkých podstatných veciach, ktoré s týmito produktmi súvisia.

Ktorý typ spoločnosti v hodnotách vedie?

Ako iste viete, v základe si o pôžičky môžete žiadať v bankových alebo v nebankových spoločnostiach, no povedať, ktoré sú tie s najnižším úrokom, je problematické. Závisí to totiž hlavne od toho, o aké sumy a aký typ tohto produktu žiadate. Ak by ste sa chceli vyhnúť oficialitám, požiadať o finančnú pomoc môžete aj súkromné osoby, ktoré požičiavajú z vlastného vrecka. Na jednotlivých podmienkach sa je možné s nimi dohodnúť, no väčšinou to býva tak, že pôžičky na zmenku nepatria medzi tie s najnižším úrokom. Ba naopak, býva niekedy aj vyšší než v oficiálnych inštitúciách.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že hodnota tohto čísla sa v nebankových spoločnostiach pohybuje od 10% do 34%. V bankách je to niekedy už aj pod 1% a môže siahať taktiež až do 34%. Každé percento závisí od toho, o aké sumy a za akých podmienok žiadate. Ak ste voči nebankovým pôžičkám skeptický, napriek tomu, že môžu byť v danom prípade s najnižším úrokom, predsudky hoďte za hlavu. Hlavne ak viete, že je dôveryhodnosť a serióznosť si môžete ľahko overiť. Odteraz sa už nemusíte báť, že požičanú sumu preplatíte aj niekoľkonásobne. Štatút každej spoločnosti, ktorá poskytuje pôžičky či už s najnižším alebo najvyšším úrokom si môžete overiť aj na webovej stránke NBS. Ak tam nenájdete tú, od ktorej ste si chceli požičať, radšej od nej dajte ruky preč. Každá licencovaná spoločnosť musí spĺňať kritériá na poskytovanie pôžičiek a jednou z nich je aj úrok, hoci nemusí byť najnižší. Ale nesmie presiahnuť 34%.

Pôžičky s najnižším úrokom na základe typológie produktov

Ako sme už vyššie naznačili, hodnoty tohto údaja sa odvíjajú nielen od typu spoločností, ktoré tieto produkty poskytujú, ale aj od sumy, o ktorú žiadate. Možno je pre niekoho paradoxné a možno nie, že najnižšia hodnota sa nachádza pri najvyšších žiadaných sumách v bankových spoločnostiach. Poďme si jednotlivé hodnoty konkretizovať.

  1. do 500 eur

Paradoxne, pri malých žiadaných sumách, do 500 eur, by ste nemali počítať s tým, že pôžičky budú s najnižším úrokom. Ten sa totiž pohybuje okolo 30%, no ich výhodou je to, že vám vedia byť sprostredkovaná ihneď, skutočne skoro okamžite. Doba doručenia sa pohybuje od 10 minút až po 24 hodín, pričom peniaze sa doručujú na účet a stačí spĺňať len tie najzákladnejšie podmienky, pretože ide o špeciálnu nebankovú  ponuku. Medzi ne patrí byť plnoletý a právne spôsobilý. Aby sme nezamlčali špeciálne ponuky, niektoré spoločnosti dokonca ponúkajú tieto pôžičky ihneď skutočne s najnižším, a to 0%-ným úrokom. Je to aktuálne len pre tých, ktorí v danej spoločnosti žiadajú po prvýkrát. Okrem toho je tento typ finančného produktu prístupný aj pre tých, ktorí hľadajú ponuky bez registra či bez dokladovania príjmu alebo účelu. Okrem toho zo žiadateľov o pôžičky ihneď s najnižším úrokom nie sú vylúčení ani nezamestnaní dôchodcovia, ženy na materskej či študenti. Dôležité je, aby si žiadatelia sami vedeli zvážiť, či na vrátanie poskytnutej finančnej  pomoci budú mať dosť prostriedkov alebo nie. Ináč je každý deň omeškania vysoko penalizovaný. Splatná je 30 dní.

  1. približne do 5 000 eur

Predstavme si teraz produkty, kde môžete požiadať už o vyššie sumy a ktoré sú dostupné už aj v bankách. Sú nimi rýchle pôžičky približne do 5 000 eur, pri ktorých stále nie je možné počítať s najnižším dostupným úrokom. Hoci jeden s nízkou hodnotou spomedzi ponúk tohto typu byť musí. Zaujímavým je, že bankové ponuky sú v tomto ohľade veľmi podobné tým nebankovým. Hodnoty sa pohybujú od 18 do 34%, pričom na splatenie máte aj niekoľko mesiacov. Počítať je potrebné aj s kontrolou registra aj s dokladovaním príjmu.

  1. do 100 000 eur a viac

Práve sme došli k najvyšším poskytovaným sumám. Nebankové spoločnosti zväčša ponúkajú „len“ do 30 000 – 80 000 eur, pričom v bankách môžete žiadať aj o vyššie sumy. Avšak klasické pôžičky s najnižším úrokom získate jedine v banke, kde môžu byť už aj pod 1%. Samozrejme nie u všetkých ponúk. Na to, aby ste ich získali treba spĺňať ako žiadateľ náročné kritériá, jedným z nich je aj byť ochotný založiť nehnuteľnosť alebo ručiť iným spôsobom. Je možné natrafiť aj na také, ktoré majú viac ako 6%. Najnižší úrok pri nebankových klasických pôžičkách predstavuje viac ako 10%. Vybavovanie je u oboch typov inštitúcie zdĺhavejšie a trvá približne 14 dní. Splácať možno až 30 rokov.

Pôžičky s najnižším úrokom si zistíte veľmi rýchlo

RukaNechoďte od pobočky k pobočke, aby ste zistili tú najlepšiu a najvýhodnejšiu ponuku, pretože zistiť si ju viete aj sami. Online kalkulačka vám do pár sekúnd priamo u vás doma vo vašom počítači zobrazí pôžičky s najnižším úrokom. Pochopiteľne budú v zozname aj také, ktoré vám úrokovo vyhovovať nebudú. To hlavne kvôli tomu, a by ste mali s čím porovnávať. Toto porovnanie je bezplatné  a nezáväzné, takže niet čo stratiť, iba ak získať a nepreplatiť zbytočne veľké sumy jednotlivým spoločnostiam. Tento nástroj je dostupný aj na vyššie uvedenom webe.

Ročná percentuálna miera nákladov

Hľadať pôžičky s najnižším úrokom môže byť najprv to najlepšie, čo sa zdá, no nemusí vypovedať o reálnej výhodnosti produktu. Ak chcete čo najvýhodnejší produkt, dôležité je aj sústrediť sa na údaj RPMN. Ročná percentuálna miera nákladov reálne zodpovedá tomu, čo by ste za daný produkt po dobu jedného roka preplatili. Rozdiel medzi úrokom a RPMN môže byť vysoký, pretože RPMN obsahuje okrem úroku aj iné poplatky, ktoré sa vám v danom roku zaúčtujú. Zákon stanovuje, že toto číslo nesmie presiahnuť približne 34%.

Ako ste si teda mohli všimnúť, hľadať pôžičky s najnižším úrokom nemusí byť to najlepšie, čo urobíte, o čom vás presvedčí aj tento článok.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.